Czytanie dzieciom to jedna z najlepszych rzeczy. Może na co dzień nie ma się tak dużo czasu dla swoich pociech, ale na czytanie zawsze warto znaleźć czas. W szczególności, że dzięki temu można doskonale popracować nad zacieśnieniem się więzi rodzinnych. Jeżeli ktoś chciałby znaleźć ważne książki, które będą miały dobry wpływ na jego dzieci, to koniecznie musi poznać Muminki. Nieśmiertelni bohaterowie, których po raz pierwszy można było poznać w 1945 roku.

Od tej pory upłynęło już wiele lat. Autorka – Tove Jansson – stworzyła kilka takich większych opowieści, które opisują niesamowite perypetie tych zmyślonych, ale jakże uroczych bohaterów. Co więcej, czas upływa, ale nikt o Muminku, jego Rodzicach, Małej Mi i reszcie bohaterów nie zapomina. Dowodem na to jest fakt, że na 90lecie wydania zostały opublikowane zupełnie nowe książki z jeszcze bardziej starannie zaprojektowanymi okładkami.

“W Dolinie Muminków”


To właśnie tu rozgrywa się zdecydowana większość historii. W skład całej serii wchodzi kilka książek. Każdą z nich można czytać dzieciom niezależnie od siebie. Nikt bowiem nie będzie miał problemów z tym, aby połapać się o co w nich chodzi.

Jak sam tytuł wskazuje – tym razem historyjki skupiają się dookoła tego, co dzieje się w samej Dolinie. W miejscu, gdzie stoi bardzo charakterystyczny domek Muminków. Muminek razem z Włóczykijem przynoszą do domu Kapelusz Czarodzieja. Nie do końca są świadomi tego, że owe nakrycie głowy ma magiczne zdolności. To, co wydarzy się pod jego wpływem, nie lada ich zaskoczy.

Czytelnicy będą mogli razem z Muminkami odkryć samotną wyspę Hatifnatów. Przy okazji też będzie można się dowiedzieć, kim są owe Hatifnaty. No i nie zabraknie tu Buki. Wielu rodziców na pewno z niechęcią przyzna się, ale jest to stwór, który na pewno w dzieciństwie nie lada napędził im stracha. Teraz już tak nie będzie, ale może i na ich dzieciach stworzenie zrobi wrażenie?

Warto poznać pozostałe historie, jakie zostały umieszczone w tej książce.